Meble kuchenne – o czym pamiętać przy projektowaniu kuchni.

dom

Kuchnia stanowi wyjątkowe miejsce w niemalże każdym polskim domu. W teorii jest to pomieszczenie dedykowane przygotowywaniu i spożywaniu posiłków, jednakże w praktyce okazuje się, że wiele osób nie wyobraża sobie lepszego miejsca na wielogodzinne pogawędki z domownikami czy gośćmi oraz na odpoczynek po ciężkim dniu pracy lub nauki przy ulubionej książce. Jeżeli i my spędzamy w kuchni znaczną część czasu, warto podczas jej renowacji lub też planowania jej od podstaw w nowym domu lub mieszkaniu odpowiednio ją urządzić, tak aby pełniła ona rolę nie tylko użytkową, ale i estetyczną.

MEBLE KUCHENNE MIX MEBLE

Aby było to możliwe, niezbędne okażą się bez wątpienia takie urządzenia jak piekarnik, kuchenka, kuchnia mikrofalowa, okap, czy lodówka, jednakże nie możemy zapominać o istotnej funkcji jaką w takim pomieszczeniu pełnią odpowiednio dobrane meble. Warto nabywać je zestawami, tak aby idealnie ze sobą współgrały, tworząc intrygującą i elegancką całość, a jednocześnie zadbać, aby nie zabrakło nam żadnego elementu, który okazać się kluczowy w codziennym życiu. Przed dokonaniem zakupu sprawdźmy przede wszystkim, czy meble, które mamy zamiar zakupić oferują nam wystarczającą ilość miejsca pozwalającą pomieścić wszelkie posiadane utensylia kuchenne, a więc garnki, patelnie, sztućce, czy też zastawę stołową. Część z nich powinna być także wyposażona w utwardzany blat, na którym to będziemy mogli przygotowywać posiłki w sytuacji, gdy nie dysponujemy w danej chwili deską do krojenia.

Jeżeli jesteśmy tradycjonalistami, zakupić powinniśmy także specjalną szafkę pod zlew, pod którą znajdzie się niewielki śmietnik na odpadki oraz która posłuży jako schowek na wszelkiej maści torebki foliowe, ekologiczne, czy też worki na śmieci. Jeżeli chodzi o ergonomię, meble powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby można było je ze sobą dowolnie łączyć, zmieniać ich kolejność oraz ustawiać pod sąsiadującymi ze sobą ścianami bez zaburzania walorów estetycznych naszej kuchni. Aby było to możliwe, poszczególne elementy zestawu powinny być do siebie dopasowane pod kątem kolorystycznym oraz charakteryzować się zbliżonymi gabarytami (a przede wszystkim – wysokością).

Zachęcamy także, by zadbać o odpowiednie dostosowanie stylistyczne mebli stanowiących kluczowy element kuchni do wystroju pozostałych pomieszczeń naszego domu lub mieszkania. Jeżeli jest ono urządzone w stylu klasycznym, warto, by poszczególne szafki i półki wykonane były z wysokiej jakości drewna, wzbogaconego ewentualnie metalowymi elementami. Styl nowoczesny wymusza niejako zaopatrzenie się w wyroby meblarskie charakteryzujące się niezwykłymi formami, natomiast jeżeli naszemu wnętrzu najbliżej do stylu glamour, nie powinniśmy zapomnieć o bogatych zdobieniach oraz dodatkowych elementach uzupełniających, takich jak ciekawe komponenty oświetleniowe, dywaniki, czy też gustowne obrazy. Inspirację czerpać możemy z publikowanych na portalach wnętrzarskich lub w mediach społecznościowych artykułów, jak również zwrócić się o poradę do projektanta wnętrz, który zapewne z chęcią pomoże nam zadbać o piękno, komfort i przytulność naszej kuchni.

Oceń ten post!
[Total: 0 Average: 0]