Biokominki

dom kominki

Na pewno spora część z właścicieli chciałaby mieć we własnym mieszkaniu stylowy kominek. Świetnie pamiętamy urocze lub dumne ujęcia z wielkich produkcji filmowych, które nie miałyby takiego charakteru jeśli nie właściwa scenografia. Za aktorami ustawione są co jasne kominki. OK., ale o czym można marzyć bytując w małym mieszkaniu w bloku? Okazuje się, że są na to właściwe rozwiązania.

Do wyboru mamy co najmniej dwa – kominki elektryczne albo biokominki. Pierwsze z nich są raczej jedynie przyrządem, który generuje obraz naśladujący kominek. drugie z wymienionych rozwiązań to już właściwe kominki, które różnią się one metodą działania od tych tradycyjnych. Dzisiaj skupimy się na tych drugich, czyli na bio kominkach.

Bio kominki posiadają wiele bezdyskusyjnych zalet. Największą z korzyści, o czym wspomniałem już powyżej, to możliwość zainstalowania ich właściwie w każdym domu czy mieszkaniu. Skąd ta zaleta? Biokominki spalają bioetanol przez co efektem tego procesu jest para wodna i w niewielkich ilościach dwutlenek węgla. Bio kominki podnoszą wilgotność powietrza a także przydają mu aromatu. Jest również możliwość użycia olejków zapachowych.
Zastosowanie tego biopaliwa to także mozliwość uniknięcia nieprzyjemnych produktów jak czad, dym, sadza. Nie musimy więc czyścić komina, aby zachować należyty standard powietrza, trzeba jedynie wietrzyć mieszkanie w sytuacji długotrwałego używania kominka.

Zależnie od modelu, biokominki mogą być bardzo mobilne, co zapewni, że przez długie lata nie stracą swojej wartości estetycznej. Jest także możliwości ich montażu na stałe. Zostaje nam tylko decyzja jak chcemy je zainstalować.
Oczywiście, jak z wszystkim, także i bio kominki mają pewne wady. Najtrudniejsze do udźwignięcia są koszty eksploatacji. Biokominki cechują się dużym wykorzystaniem energii – w czasie trzech godzin spalają do nawet półtora litra bioetanolu. Tak duża jego ilość warta jest ok. 10 zł.

Oceń ten post!
[Total: 1 Average: 5]