Jak zbudować bezpieczny dom

dom

Własny dom to marzenie o bezpieczeństwie. Dom, w którym odczuwamy wrażenie niebezpieczeństwa jakby traci własny fundament, przestaje być schronieniem, do którego z przyjemnością wracamy.

Aby jak najlepiej zabezpieczyć bezpieczeństwo należy mieć na uwadze również o detalach – szczególnie wykańczając nasze cztery kąty.
Najważniejsza kwestia – czym jest bezpieczny dom?

Należy przejrzeć listę wszelkich potencjalnych żywiołów czy wypadków, aby znaleźć odpowiedź na tę kwestię. Jest woda, wiatr, pożar, które najczęściej płatają nam figle. W mieszkaniu szczególnie niebezpieczny jest ten ostatni. Warto przywiązać uwagę na właściwe zabezpieczenie domostwa przed ogniem.

Obecnie można wybierać spośród wielu produktów umożliwiających nam zabezpieczyć ogrzewania czy pieców. Te materiały izolacyjne to np. maty izolacyjne, papier ceramiczny, czy pasta do gwintów.
Maty żaroodporne znajdą zastosowanie m.in. przy budowie kominków. Kominki są największym z symboli domowego bezpieczeństwa i bliskości, należy jednak je odpowiednio zbudować, ponieważ tu zagrożeniem są i płomienie, i dym, i wysokie temperatury. Oczywiście wszystkie występują jednocześnie. Spalanie drewna czy jakiegoś innego opału wiąże się właściwie zawsze z produkowaniem spalin i czadu, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia, są wręcz nazywane niewidzialnymi zabójcami. Trzeba postarać się o właściwą i hermetyczną wentylację. Energia cieplna wytwarzane podczas opalania może być zagrożeniem przede wszystkim dla ścian samego komina. Nieodpowiednia instalacja i uszczelnienie mogą spowodować pękanie ścian.

Materiały izolacyjne – np. maty izolacyjne, czy cegły szamotowe na pewno idealnie zdadzą egzamin – ich wytrzymałość na ciepło osiąga aż 1200 stopni! W innych miejscach w domu, jak np. piecach c.o. znajdą zastosowanie także materiały takie jak inhibitory c.o. czy farby ognioodporne.

Mnóstwo z materiałów wysokotemperaturowych używanych jest również w przemyśle specjalistycznym, co jest najlepszą gwarancją ich wysokiej jakości. Warto pomyśleć o bezpieczeństwie rozpoczynając budowę – trzeba mieć w pamięci powiedzenie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Oceń ten post!
[Total: 0 Average: 0]