Materiały izolacyjne do domu

dom

Każdy dom w swoim projekcie ma kilka miejsc, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Materiały izolacyjne sprawdzą się m.in. w instalacjach grzewczych, systemach hydraulicznych, przewodach elektrycznych itd.
Zwłaszcza zabezpieczenie systemów grzewczych jest istotne.

Sposoby ogrzewania są bardzo urozmaicone – centralne ogrzewanie, płaszcze wodne w kominkach, ogrzewanie zewnętrzne itd. Bez względu na tę różnorodność, we wszystkich miejscach zlokalizowanych w bezpośrednim położeniu takich systemów koniecznie należy użyć właściwe materiały. Dodać należy, że nie jest najważniejsze, czy są to punkty produkowania ciepła (np. kotły), czy jego rozprowadzania (np. grzejniki). Sąsiedztwo takich instalacji to w każdym przypadku wysoka temperatura, płomienie itd.

Jakie produkty i w których miejscach nam się przydadzą, aby należycie zabezpieczyć systemy ogrzewania? Oferta produktów jest bardzo bogate, bo konstruując chociażby komin może ich być kilkanaście – poczynając od fundamentów czy ściany, które należy zabezpieczyć dedykowanymi płytami do kominków, przez obudowanie ich przy zastosowaniu właściwych cegieł, zapraw, gładzi itd., po zabezpieczenie wentylacji.

Nie licząc kominków posiadamy w gospodarstwach domowych też kotły centralnego ogrzewania, a także piece, które mogą być używane w podobny sposób. Dla pieców centralnego ogrzewania przydatne będą takie materiały jak na przykład farba żaroodporna. W przypadku pieców kaflowych zdecydowanie wykorzystamy różnego rodzaju materiały zduńskie – np. cegłę szamotową, kleje ognioodporne itd.

W pozostałych miejscach otwartych na oddziaływanie wysokich temperatur przydać się mogą nieco „lżejsze” izolacje, jak choćby maty izolacyjne albo papier ceramiczny. Zwłaszcza ten drugi charakteryzuje się lekkością, giętkością, a jednocześnie idealną wytrzymałością na oddziaływanie ciepła oraz płomieni.
produkty izolacyjne sprzedawane są w sklepach – tak w stacjonarnych składach budowlanki, ale również w sklepach internetowych. Należy pamiętać, aby wybierać produkty najwyższej jakości, ponieważ one będą decydowały o naszym bezpieczeństwie przez lata.

Oceń ten post!
[Total: 1 Average: 5]