Ile można zarobić na flippingu nieruchomości?

nieruchomości

Flipping nieruchomości, o ile przeprowadzany jest w sprawny i umiejętny sposób, może przynosić całkiem zadowalające dochody.

Zwróciliśmy się z pytaniem o modny teraz flipping do specjalistów w branży nieruchomości i zarządzania nieruchomościami firmę Westa Estate z Krakowa. Nie negują tej formy zarobku ale przestrzegają zwłaszacza początkujących. Wszyscy początkujący w tej dziedzinie liczą z góry na to, że niemal od razu zaczną zarabiać wielokrotności typowych polskich wypłat, ale do tego daleka droga. Wiele zależy od tego, jak dużą liczbą nieruchomości zamierzamy operować w celach sprzedaży lub tymczasowego wynajmowania. Wiadomo, że na wynajmowaniu długoterminowym zarobić można znacznie więcej, niż w sytuacji sprzedaży. W ten sposób pozbywamy się nieruchomości już na zawsze, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży przecież kiedyś się skończą.

Dlatego w dziedzinie flippingu nieruchomości trzeba myśleć przyszłościowo, z nastawieniem na to, co może być później. Dzisiaj posiadanie nawet najmniejszego lokalu mieszkaniowego okazuje się być prawdziwą żyłą złota. Nigdy nie zmaleje bowiem popyt na wynajmowanie mieszkań. Tym bardziej, jeśli położone są one w atrakcyjnej lokalizacji, w dużych miastach, gdzie sporo się dzieje i liczyć można na stały napływ turystów.
Jak wiele przychodów z flippingu mieszkań?

Najlepiej mają ci, którzy mogą pozwolić sobie na jednoczesne wynajmowanie kilku mieszkań. Już trzy kawalerki są w stanie znacznie podnieść stan naszych dochodów.

Trzeba pamiętać o tym, że:

  • flipping nieruchomości powinien być prowadzony w formie normalnej działalności gospodarczej oczywiście, można wynajmować mieszkania „na czarno”, ale wtedy ponosimy pewne ryzyko, a kary mogą być słone.
  • jeśli zdecydujemy się wynajmować mieszkanie w oparciu o współpracę z biurem nieruchomości, będziemy musieli odprowadzać określoną prowizję.
  • korzystniej jest wynajmować mieszkania na określone dni, np. na weekendy, niż w trybie miesięcznym stałym, ale to jest kwestia do przemyślenia, każdemu flipperowi może odpowiadać inne rozwiązanie.
  • flipping mieszkań może być traktowany jako zajęcie typowo dodatkowe, jednak odprowadzany jest od niego podatek, nawet, jeśli nie działamy w oparciu o zarejestrowaną działalność gospodarczą.

Flipperzy na start
Scenariusz dorabiania się na flippingu mieszkań jest zazwyczaj dość podobny w wielu przypadkach. Zaczyna się od skromnych kawalerek, nierzadko przeznaczonych do remontu i położonych w suterenach starych kamienic lub bloków. Koszty remontu i przywrócenia tych miejsc do stanu używalności często przewyższają cenę rynkową tych mieszkań, ale po zakończeniu wszystkich zabiegów i wprowadzeniu się lokatorów tego rodzaju inwestycje szybko się zwracają. Wystarczy opracować odpowiednią cenę, która będzie dla nas, jako flipperów, satysfakcjonująca. Stawka miesięczna za wynajem mieszkania powinna być na tyle wysoka, aby po opłaceniu podatku zostało nam jeszcze na tyle funduszy, aby moc swobodnie operować pieniędzmi. Także w celu odłożenia pewnej sumy na kolejne inwestycje związane z nieruchomościami. To właśnie dzięki inwestowaniu sporej części wpływu z wynajmu nieruchomości w zakup kolejnych można w niedługim czasie cieszyć się posiadaniem nie jednej, ale kilku. Gdy już biznes na dobre się rozkręci – miesięcznie z wynajmu można zarabiać nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Oceń ten post!
[Total: 0 Average: 0]